Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Elektrik Arıza Tespitine Gelen Kişilerin Yetkileri Nedir

03.10.2018
253

Elektrik arızaları kaçınılmaz bu yüzden arıza tespiti için yetkili firmanın çalışanları gelebilir. Arızanın hızla giderilmesi için uzmanların gelip arızayı tespit etmesi ve çalışma yapması gerekiyor. Elektrik dağıtım şirketleri artık bütün ülke genelinde hizmet veriyor ve artık devlete ait değil şirketler bu konuda hizmet veriyorlar. Doğal olarak her şehre özel dağıtım firmaları elektrik işlerini almış durumdalar hatta bazı büyük illerde birden fazla dağıtım firmalarının olduğunu biliyoruz. Ev ya da iş yerinde oluşan tüm sorunlarda yetkili firmalara bilgi verilir ve elektrik sorunu dile getirilir.
Bu firmalarda eskiye nazaran artık çok daha hızlı bir şekilde hizmet vermeye çalışırlar. Sektörün özelleşmesinin ardından olumlu bir gelişme olarak hızlanmayı gösterebiliriz. Elektrik arıza tespiti için gelen kişilerin yetkilileri vardır, arızayı tespit etmek sizlere bilgi vermek ve bilgi dahilinde o arızayı gidermektir. Ancak özelleşme olduğu için dikkatli olmakta yarar var. Gelen kişilerin firmaya ait kimlik kartlarını görmek istemelisiniz. Bu oldukça önemli firmadan geldiklerini dair bir kanıt istemek sizin en doğal hakkınız, gelen kişilerin görevi ve yetkisi arızayı tespit etmek onarım işlemini yerine getirmek ve sizlere bilgi vermektir. Bunun dışında ekstra bir işleri yok, o yüzden gelen kişilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Yine iş esnasında onların başında olmak ve onarım sürecini yerinde takip etmek de sizin görevlerinizden bir tanesidir. Sizlerden elektrik dağıtım firmaları arıza giderilirken ücret talep etmez, o yüzden herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.
Arıza tespiti sonrasında ücret bir sonraki faturaya yansıtılır ve öyle ödemiş olursunuz. Doğal olarak sizlerden arıza işlemi yapıldıktan sonra bir ücret alınması söz konusu değil, gelen ekip arızayı hallettiklerini söyleyecek ve gideceklerdir. Onlar gitmeden göz önünde arızanın giderildiğine emin olun. Olası bir durumda ekstra bir ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca gelecek ekiplerin hepsi mesai saatleri içerisinde gelir ve işlerini hallederler. Yine buna dikkat etmek gerekiyor, firmanın adamı olmayan kişilere hiçbir zaman güvenmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme