Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Fatura İşlemlerine Dikkat

10.10.2018
265
Fatura İşlemlerine Dikkat

Ülkemizde eskiden devlet eliyle yapılan elektrik dağıtım hizmeti günümüzde yapılan özelleştirmeler ile bölgesel olarak paylaştırılmış ve özel elektrik dağıtım firmalarına verilmiştir. Bu firmalar kullanılan elektrik kullanım bedelini elektrik faturası olarak bölgesine göre 30 – 45 – 60 günlük olarak belirlemekte ve ödeme süreleri koyup ödenmesini istemektedirler. Elektrik aboneleri çeşitli elektrik faturası ödeme yöntemleri ile fatura borçlarını öderler. Elektrik aboneleri fatura borçlarını öderken dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Elektrik dağıtım firmalarının kullanım bedelleri olarak gönderilen elektrik faturalarını gününde ve zamanında ödemelisiniz. Günü geçen faturalar hem faiz getirisi hem de elektrik kesintisi olarak geri dönecektir. Bu nedenle elektrik faturası elinize geçtiği zaman en kısa sürede PTT merkezleri, özel fatura ödeme ofisleri, banka şubeleri, banka atm leri gibi noktalardan fatura ödemesi yapın.

Elektrik faturası ödemesi yapmak için kredi kartınızı kullanacaksanız kredi kartı güvenliğinize dikkat etmelisiniz. Günümüzde teknoloji ne kadar ilerlemiş olsa da kredi kartı dolandırıcılığı devam etmektedir.

Elektrik faturası ödemesi için çok zaman kaybetmemek, uzak mesafelere gitmemek için internet bankacılığı sistemini kullanabilir veya telefon bankacılığı sistemi ile güvenli bir şekilde yorulmadan elektrik faturası ödemesi yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız kredi kartı bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. Kredi kartı ile ödeme yapmak için banka atm sini yada banka şubesini tercih etmelisiniz. Bu yöntemlerde kredi kartı güvenliği banka tarafından sağlandığı için güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapmış olursunuz.

Eğer teknolojiye ve bankacılık sistemine güvenmiyorsanız Özel fatura ödeme merkezlerine, PTT merkezlerine giderek elektrik faturanızı nakit ödeme ile ödeyebilirsiniz.

Önemli olan bu noktalara dikkat ederek elektrik faturalarınız ödeyebilir ve güvenlik konusunda rahat edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme