Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Tarih deki Elektrik ile İşkenceli İdam Cezaları

04.10.2018
288
Tarih deki Elektrik ile İşkenceli İdam Cezaları

İdam cezaları insanlığın bir parçası olarak hayatımızda kalmaya devam ediyor çok Eski dönemlerde pek çok idam cezası verilmiş ve farklı yöntemler ile insanların hayatlarına da son verilmişti çarmıha germe asılarak idam edilme. elektrikli sandalye gibi çok farklı yöntemler ile insanlar hayatları son buldu işkence tarzında cezalarda İnsanın ayakları arasındaki yerini aldı ve aslına bakacak olursak halen daha bu tarzda idamlar devam ediyor. İle Elektrikli sandalye ile idam cezası şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde halen daha var ve ihtiyaç duyulduğu takdirde bu yola başvurularak kişilerin hayatlarına son veriliyor. Elbette sadece suçlu kişilere elektrikli sandalye idam cezası verilmekte.
Elektrikli sandalyede idam cezasının tarihi biraz daha farklı o zaman da yaşayan insanlar elektrikli sandalye için bir tahta olacak ve diğerlerine benzemeyecek. Burada diğerlerinden farklı olarak idam cezalarından bahsediliyor asarak idam etme ya da kafa keserek idam etme gibi sıradan yöntemler yerine çok daha farklı ve acı çektiren idam yöntemleri düşünülmüş ve elektrik sandalyeye bağlanan birinin vücuduna verilen binlerce koltuk elektrik sayesinde Acı çekerek ve kötü bir ölüm yolu düşünülmüştür. nasıl bir insan olursa olsun böylesine bir ölümü hiç kimsenin hak etmediği ortadadır ancak Geçmiş dönemde yaşayan insanlar elektrik sandalyesi ile idam etme ve işkenceleri bir moda haline getirmiş ve çok sayıda insan Bu yöntemle idam edilmiştir. Elektrik ile idam etme şekli ilk olarak Mısır’da boy göstermiştir bu yöntemi Mısır Firavun’u KHA’nın uygulaması da denir. O dönemde suçlu kişinin kafasına bir kas giydirilir ve Sandalyeye oturtulurdu. Hareket etmemesi ve kaçmaması için sandalyeye sımsıkı bağlanan suçlu korkunç gözler ile ölümü beklemeye başlardı. Elektrikli sandalye Kabala’da KHA’nın sandalyesiyle günümüzde kodlanmış, sembolize edilmiştir.
İdamı izleyen çok sayıda insan olurdu de ölen kişinin ruhunu şeytana adandı bilgileri elektrikli sandalye ile idam edilecek kişi önce yemekler getirilir ve rahat etmesi sağlanırdı. Daha sonra ise kalabalık bir topluluk önünde Bu işlem yapılırdı ve o kişinin Acı çekerek hayatına son verilirdi. Elektrik ile bir insan hayatına son vermek son derece acı veren ve kötü bir olay binlerce bozuk elektriğin bir anda insan vücuduna ulaşması demek Saniyeler içerisinde pek çok organımızın patlaması ve acı veren bir ölünün başlamasına yol açmaktadır. Verilecek olan elektriğin şiddeti ile çekilen acının orantılı olduğu bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme