Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Elektrik Abonelerin Kullanımı

12.10.2018
320
Elektrik Abonelerin Kullanımı

Kullanmış oldduğumuz elektronik cihazları çalıştıran ve kullandığımız aydınlatmaları besleyen enerjiş elektrik enerjisidir. Elektrik enerjisi çok farklı yöntemler olan, barajlari, termişk sabtralleri, nükleer sabtraller, rüzgar enerjsisi, denizdeki dalga enerjisi gib enerjilerin çevrimleri ile üretilir ve iletim hatkarı ile yurdun dört bir yanına iletilir. Elektrik dağıtım anonim şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu işlemleriçin gerekli olan maliyet kullanıcılara gönderilen ve kullandıkları elektrik faturası bedellerinin tahsil edilmesi ile sağlanır. Bu faturaların tahsile edilmesi dağıtım şirketleri ve üreticiler için hayati öneme sahiptir.

Elektirk faturası ödeme yöntemleri çok farklı yollardan oluşmaktadır. Elektrik dağıtım şirketleri tarafında açılan fatura ödeme merkezleri, ofisleri, özel şahıslara ait fatura ödeme merkezleri, bankalar ile yapılan anlaşmalar sonucun banka şubelerine tanınan borç ödeme sistemin elaşma yetkisi ile banka şubeleri, bank atm lerine yapılan yazılım geliştirmesi ile banka atm leri, internet bankacılığı sayesinde bankaların internet sayfaları üzerinden, postaneler işletmesi ile yapılan anlaşmalar ile postanelerden elektrik faturası kredi kartı ile veya nakit olarak ödenmektedir.

Elektrik dağıtım şirketleri elektrik kullanıcıları olan elektrik aboneleri içi bir çok ödeme yöntemi geliştirerek elektrik faturalarını zamanında ve düzenli ödemelerini sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bazı aboneler unuttukları için, zamanları olmadığı için, maddi güçleri olmadığı için bu faturaları ödeyememekte ve elektrik dağıtım şirketleri tarafından ihbar name ile uyarılıp ödemeleri ile ilgili ek süre verilir. Verilen ek süre içerisinde ödenmeyen faturaların sahibi olan abonelerin elektrikler elektrik dağıtım şirketine ait personeller tarafından kesilir.

Kesilen elektrik tekrar açılabilsin diye elektrik açma kapama parası ve elektrik faturasına ait fatura bedellerini ödeyerek açılması istenir. Yatırılan ücretlerden sonra geri açılması için elektrik dağıtm şirketinin çalışanlarının gelip elektrik bağlantısını yapması beklenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme