Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Elektrik Faturası Tahsilatı

11.10.2018
247
Elektrik Faturası Tahsilatı

Dünya teknolojinin en modern halini yaşamaktadır. Teknolojinin bu seviyelere gelmesinde elektrik üretiminin ve iletim kanaları aracılığı ile bütün elektronik cihazları beslemesinin önemi çok fazladır. Günlük ihtiyaçlarımızı karşılama, işlerimiz yapmak için elektriği kullanmak zorundayız.Evlerimizdeki aydınlatma sistemleri, ısıtma soğutma sistemleri gibi insan konforunu sağlayan sistemler elektrikle çalışmaktadır. Yaşam konforumuzu sağlayan bu sistemler için kullandığımız elektrik kullanım bedeli aylık olarak elektrik faturası adıyla bizlere ulaşmaktadır. Belirli ödeme süresi olan bu faturaları zamanında ve gününde ödememiz gereklidir. Ödemediğimiz takdirde elektrik kesintisi yaptırımı ile karşı karşıya kalabiliriz.

Peki bu elektrik faturalarını hangi kanallar aracılığı ile ödemeliyiz. Elektrik dağıtım şirketleri kendi bölgelerinde yer alan aboneleri için özel elektrik faturası ödeme merkezleri açarak elektrik faturası ödemesi kabul etmektedir. Ancak bu merkezlerin sayısı ve çalışanı yetersiz olduğu için özel anlaşmalar ile fatura tahsilat ofislerine de elektrik faturası tahsil etme yetkisi tanınmıştır. Özel fatura ofislerine giderek elektrik faturalarımızı nakit veya kredi kartı ile ödeyebiliriz.

Zamanı olmayan, yoğun çalışan veya mesai saatleri içinde fatura ödeme merkezlerine veya özel fatura tahsilatı yapan ofislere gidemeyen aboneler de düşünülmüş ve bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği bütün bankalardan elektrik faturası ödemesi yapılmasının önü açılmıştır. Bu anlaşmalara göre banka şubelerine giderek, banka atm lerinden, banka internet sayfasından fatura ödemesi yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken eğer banka şubesini tercih edecekseniz elektrik faturası ile birlikte en yakın banka şubesine giderek elektrik faturası ödemek istediğinizi söylemenizdir. Bunun yanında bankanızdan alacağınız internet kullanım şifrenizi alarak internet bankacılığı üzerinden elektrik faturası ödemesi yapabilirsiniz. Günümüzde kolay ve güvenilir bir yoldan elektrik faturası ödemek artık çok kolay bir hale gelmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme