Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Elektrik Kesintisinin En Önemli Nedenleri

05.10.2018
198
Elektrik Kesintisinin En Önemli Nedenleri

Elektrik Kesintisinin En Önemli Nedenleri

1-) Trafo Problemleri : Şehir yaşantısı olan bölgelerde sıklıkla görülmekte olan elektrik kesintisi, genel olarak trafo problemleri ile doğrudan ilgilidir. Aşırı nüfus olan mahalle ve sokaklarda az trafonun bulunması ve ya bulunan trafoların yetersiz güce sahip olması, bakımlarının zamanında yapılmaması nedeni ile aşırı fazla yüklenme sonucunda bu trafolar patlamaktadırlar. Bir diğer sebebi ise kuşlardan kaynaklanır. Kuşlar için özellikle şehir yaşantısı olan bölgelerde elektrik trafolarının kabloları gözlem yapabilmeleri için en uygun noktadır. Fakat kablolar elektrik akımı ilettiği için kuşların ayakları da aynı şekilde iletken olduğundan dolayı bir zıt elektrik olayı yaşanmakta ve bu nedenden dolayı elektrik kesintisi yaşanabilmektedir. Bir diğer sebep ise elektrik kablolarının kalitesine bağlı olaraktan yağmurlu havalarda yaşanmaktadır. Elektrik kablosunun kalitesiz olması, yağmurun elektrik ile zıt bir akım oluşturmasına ve bu da elektrik kesintisine neden olabilmektedir.

2-) Elektrik Faturasını Ödememe : Elektrik faturası günümüzde her ne kadar vergisi harcı borcu ile halkımıza fazla gelse de ödemek zorunda olduğumuz bir mecburi ihtiyaçtır. Elektrik faturasını ödemediğimiz takdirde elektriklerimiz kesilir ve bu durumda karanlığa mağruz kalabiliriz. Elektrik faturamızı ödemeyi ihmal etmemeliyiz. Nakit bir şekilde karşılayamıyorsanız bile en azından kredi kartı ile elektrik faturası ödeme hakkında bilgi sahibi olmalı, elektrik faturası ödeme işlemlerini zamanında gerçekleştirmelisiniz. Hatta kredi kartı sayesinde düzenli ödeme yapabilir , otomatik bir şekilde ödemelerinizi sağlayabilirsiniz.

3-) Uygunsuz Hava Koşulları : Doğal afetler kaçınılmaz bir durumdur ve bu durum her açıdan biz insanları kötü yönde etkilemektedir. Şiddetli bir fırtına, şiddetli bir yağmur, şiddetli bir dolu yağması sonucunda elektriklerimiz kesilebilir, hatta uzun bir süre boyunca elektrik kullanımı devre dışı kalabilir. Doğal koşulların uygunsuzluğu bizleri bu durumda kaçınılmaz bir sona sürüklemektedir. Yapabileceğimiz tek  şey kablo, hat, topraklama gibi elektrik unsurlarını düzenli olarak kontrol etmek, bakımlarını aksatmamak ve teknoloji el verdiği sürece en iyi madde ile muhafaza etmektir. Aksi takdirde kötü sonuçlar alınabilir ve bu durum ekonomiyi de kötü açıdan etkileyebilir.

4-) Askeri Müdahaleler : Askeri müdahaleler sonucunda ülkemizde elektrik kesintisi yaşanabilir. Gerek sosyal medyadan iletişimin kısıtlanması gerek televizyonlar aracılığıyla yayın yapılmasını engellemek amacı ile askeri durumlarda elektrikler kesilebilir ve bununla beraber sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir. Son dönemlerde yaşanan terör olayları ile beraber doğuda bu kesintiler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu durumda halk çaresiz bir şekilde beklemek zorundadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme