Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Online Elektrik Borcu Ödeme

12.10.2018
433
Online Elektrik Borcu Ödeme

Günümüzde elektrik faturaları, eski zamanlardaki sadece elektrik dağıtım şirketlerine ait ödeme noktalarına gidip, saatlerce sıra bekleyip yatırılmıyor. Gelişen teknoloji sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun internete bağlanan bir bilgisayar aracılığı ile kolayca elektrik faturanızı ödeyebiliyorsunuz. İnternet bankacılığından yararlanarak kredi kartı, banka hesabı ile sıra beklemeden, ödeme noktasına kadar yorulmadan faturanızı yatırabilirsiniz.

Çalıştığınız veya hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığından yararlanmak için bankanızdan internet kullanım şifresi almanız yeterlidir. Bu şifreyi aldıktan sonra bir internet tarayıcısından bankanızın internet sayfasına girmek için banka hesap numaranızı, kredi kartı numaranızı veya müşteri numaranızı tuşlayıp ok deyin. Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık internet şifresini, cep anahtar şifresini girerek banka internet sitesine ulaşmış olursunuz. Bu sayfada bankacılıkla ilgili ödemeler sekmesini seçip ödemeler sayfasına gidin. Açılan ödemeler sayfasında ödeme türlerinden fatura olanını seçerek fatura ödeme sayfasına gelin. Fatura ödeme sayfasında ödenecek fatura tiplerinden elektrik faturasını seçin. Elektrik faturası sekmesinin altında elektrik dağıtım firmalarının isimleri çıkacaktır. Bu firmalar arasından bulunduğunuz bölgeye hizmet veren firmayı seçin ve onaylayın. Yeni gelen sayfada sizden elektrik faturanızın numarasını yada abone numarasını isteyen bir kutucuk olacaktır. Bu kutucuğa abone numaranızı yazarak onaylayın ve karşınıza elektrik faturanız gelsin. Bu sayfada elektrik faturası ödemek için ödeme yapmak için tercih edeceğiniz hesabınızı seçerek ödemenizi yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığının yanında bazı elektrik dağıtım şirketler bankalar ile anlaşmalar yaparak kendi internet sitelerinde elektrik faturası borcu ödenebilmesi için borç ödeme sistemi adı altında sayfalar olıuşturulmuştur. Bu firmaların sayfalarına girdiğinizde anlaşmalı bankaların borç ödeme internet sayfalarına bağlanıyorsunuz. Bu yolla kısa zamanda elektrik faturası ödemesi yapabiliyorsunuz.

İntenet seçeneğinin dışında fatura ödeyebileceğiniz yerlerde vardır. PTT merkezleri, özel fatura ödeme merkezlerine giderek ödeme yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme