Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme – Fatura Sorgulama

Ülkemizdeki Elektrikli Araba Projeleri Ne Durumda

04.10.2018
174
Ülkemizdeki Elektrikli Araba Projeleri Ne Durumda

Elektrikli araba projeleri bütün dünyanın gündeminde ve Mühendisler bu konuda çalışmalar yaparak amaçlarına ulaşmaya hedefliyorlar. Ancak benzinli ve dizel yakıt türlerine oranla elektrikli araba üretimi çok daha zor ve emek isteyen bir iş ülkemizde ise 2018 yılında elektrikli araçların satışının başlaması bekleniyor ve uzunca süredir bu konuda çalışmalar devam ediyor. üniversite ve farklı devlet kurumlarında elektrikli araç üretimi konusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor bu konuda Avrupa ve Dünya’yı geçemezsek de onlara yaklaşma çabasındayız ve sürekli olarak geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde elektrikli araç üretiminde bizde yol kat ediyoruz. Elektrikli araç üretiminde şu anda TÜBİTAK çalışmalar yapıyor ve bu konuda en yetkili kişi onlar kurumunda yine bazı üniversitelerimizde öğrenciler ve Mühendisler ortak çalışmalar yaparak farklı elektrikli araç türlerini bir araya getirerek çalışmalarına göre veriyorlar.
Ülkemizde araç üretimine çalışan firmalarda bütün bu çalışmalara destek oluyor ve yakından takip ediyorlar olası bir elektrikli araç üretiminde ülkemizde çok sayıda aracın satılacağını düşünecek olursak herkes elektrikli araçtan faydalanacak ve ülkemiz bu konuda büyük gelişmeler yaşayacaktır. Elektrikli araç sahibi olmak isteyen çok sayıda insan var ve herkes ülkemizde üretilecek olan ve satışa sunulacak olan elektrikli aracı bekliyor tüketicide üreticide kesinlikle elektrikli araçtan oldukça büyük kare edecek ve bu sayede hava kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak. Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde şu anda elektrikli araç kullanımı yaygın bir şekilde devam ediyor. Ülkemizde ilk olarak 2018 yılında. Daha sonra da kademeli olarak elektrikli araçların piyasaya sürülmesi ve satışına başlanması bekleniyor ancak en iyi ihtimal ile 2018 yılına tarih olarak göstermek mümkün olacaktır çalışmaların şu anda bakanlık yönetiminde ve Tubitak kaynaklı çalıştığını söylemekte yarar var ülkemizin elektrikli aracın ilk olarak trafiğe çıkış tarihi 2019 ya da 2020 olmasında bekleniyor 2018 yılında tanıtımı ve lansmanı yapılacak. olan aracın çok muhtemel olarak 2019 ile 2020 yılı arasında ülkemizde satışa sunulması beklenmektedir çok sayıda insanın elektrikli araca yönelmesi de muhtemel yüksek benzin fiyatları İnsanların farklı arayış içine girmesine neden oluyor ve elektrikli araçlarda bunun için oldukça güzel bir tercih.
Amerika gibi oldukça gelişmiş ülkelerde araçların elektrikle çalıştığını. Bir önceki paragrafta söylemiştim aynı benzin istasyonları gibi yollara kurulan istasyonlar sayesinde insanlar araçlarını şarj edebiliyor ve çok fazla zaman kaybetmeden yolculuklarına devam ediyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalamak yasaktır ve yasal işlem başlatılır.Elektrik Faturası Ödeme